Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

Formalności przy pracy w Danii dla Polaków

| Bez kategorii | 10 listopada 2014

Dania jest królestwem przyjacielskim obywatelowi, lecz ma to swoją cenę. Wartością tą są bardzo kolosalne podatki. Jednakże przyczynki są tym wyższe im więcej zasługujemy – dzięki temu wariancje publiczne są wyrównywane poprzez układ podatkowy. Z Podatków zachowywany jest też układ socjalny, na który można zawsze rozważać, jeśli powinie nam się noga. Przebywając jednakże do konkretów należy napomknąć, że mając średnią prace na pewno nie czujemy ciężarka opodatkowania, oraz wydatków scalonych z życiem powszednim. Dla wielu Polaków praca w Danii staje się najlepszą propozycją zatrudnienia za granicą.

Robota za granicą to dla Polaków okazja na poprawkę bytu, na wygranie doświadczenia i zapracowanie takich pieniędzy, które dopuszczają na zakup aparatu, telewizora i komputera. Jednakże za jaką wartość? Team młodych ludzi sprawdza w internecie gdzie świetnie się żyje, gdzie można zapracować szerokie pieniądze. Kiedyś odchodziło się do Niemiec, Anglii, jeszcze niedawno Polacy zwalali szansy na końcu globu – w Islandii, teraz poszedł czas na Danię. Kopenhaga każdemu kojarzy się z dobrobytem, miastem przenikliwości, przerw. Odczytujemy o niej w księgach, znamy, że ma doskonale złączenia promowe i jest nieodlegle Polski. Jest chromatyczna, otoczona pięknymi zatokami, tętni życiem o wszelakiej porze dnia i nocy. Dla Polaków Dania praca od zaraz dostępna jest wielu branżach.

Kuchnia, łazienki i ubikacje, a także pokój telewizyjny znajdą się na obozu, na którym potrafisz rozstawić namiot. Od września do maja pracodawca gwarantuje zakwaterowanie w kilkuosobowych komorach, jednak niestety musisz za nie dodatkowo wynagradzać. Jako podwładny wakacyjny będziesz uściskany duńskim asekurowaniami leczniczym, jednakże musisz przywieźć ze sobą dokument legalizujące fakt, że jesteś uściskany także asekurowaniami w Polsce. To bardzo relewantne, bo egzystuje 6-tygodniowa karencja nim zyskasz uprawnień do duńskich zaświadczań. Jako podwładny sezonowy musisz włączyć się w referacie pracy jako jednostka próbnie opłacająca datki. Często formalności z tym złączone rozmieszcza pracodawca. Jeśli będziesz podejmował praca na produkcji w Danii zwięźlej niż sześć miesiąców, masz upoważnienie odliczać od podatku płatnemu duńskiemu fiskusowi sumę prawie 600 koron na zalanie kosztów pobytu.

W Danii nie zapoczątkowano ogólnej płacy minimalnej. Układy kolegialne narzucają minimalne pensje oddzielnie dla indywidualnych odcinków. Nagrodzenie stwierdzane jest zazwyczaj jako stawka za miesiąc, dzień albo godzinę. Pracodawca wypłaca pensję po potrąceniu podatku. Pamiętaj, że Podarowania nie rozpięła dla nas swojego rynku i musisz wystąpić zezwolenie na pobyt i robotę. Możesz to jednakże sprawić dopiero, gdy masz już ofertę zatrudnienia.

 

Linki Sponsorowane

Odpowiedz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.