Witaj, gość! [ Zarejestruj się | Zaloguj się

Jak nie dać się oszukać?

Bez kategorii 18 listopada 2012

Uczciwe agencje pośrednictwa pracy

Jeśli zamierzasz wyjechać do pracy w za granicę i szukasz pośrednika, lub znalazłeś w internecie ciekawe oferty pracy, jednak wydają Ci się podejrzane? Miej się na baczności! Dobra agencja pracy wysyłająca pracowników za granicę po pierwsze powinna posiadać certyfikat wydany przez marszałka województwa, na terenie którego agencja pracy świadczy swoje usługi, po drugie powinna mieć podany adres swojej siedziby wraz z telefonami oraz adresem profesjonalnej strony internetowej.

Ponadto dobre i godne zaufania agencje same dbają o to, aby uwiarygodnić się przed pracownikiem, starają się o dodatkowe certyfikaty i poświadczenia. Agencje zrzeszają się w tym celu w Europejskich Służbach Zatrudnienia (EURES) oraz Konfederacji Zatrudnienia i Rekrutacji (REC).

Pierwsza zasada pośrednictwa pracy

Nie dawaj agencji żadnych pieniędzy przed podpisaniem umowy! Przestrzegamy także przed podpisaniem umowy przez internet. Rekrutacja u dobrego pośrednika prawy przebiega w następujący sposób:

 1. Publikacja ogłoszenia przez pośrednika
 2. Odpowiedź pracownika na zamieszczoną ofertę
 3. Proces rekrutacji, w którym pracownik kwalifikuje się do danej pracy
 4. Podpisanie umowy w siedzibie biura między agencją a pracownikiem
 5. Ewentualne pokrycie kosztów (dojazdu do pracy, badań lekarskich, tłumaczeń dokumentów) przez pracownika
 6. Skierowanie pracownika do pracodawcy za granicą
 7. Legalna praca za granicą

Uwaga!

Wszelkie koszty, jakie ponosicie w związku z pośrednictwem pracy powinny być uwzględnione w umowie, którą podpisujecie. Jeśli opłaty w umowie nie są uwzględnione nie płaćcie. Mówi o tym dokładnie art. 85 ust. 2 pkt 7 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

Materiał opracowany na podstawie źródła: http://www.holandia.igns.pl/posrednictwo-pracy-w-holandii/

Linki sponsorowane

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

 • Jak nie dać się oszukać?

  przez dn. 18 listopada 2012 - 0 Komentarze

  Uczciwe agencje pośrednictwa pracy Jeśli zamierzasz wyjechać do pracy w za granicę i szukasz pośrednika, lub znalazłeś w internecie ciekawe oferty pracy, jednak wydają Ci się podejrzane? Miej się na baczności! Dobra agencja pracy wysyłająca pracowników za granicę po pierwsze powinna posiadać certyfikat wydany przez marszałka województwa, na terenie którego agencja pracy świadczy swoje usługi, […]

 • Oferty pracy za granicą bez języka, czy to możliwe?

  przez dn. 13 lutego 2014 - 0 Komentarze

  Szukając tego rodzaju ogłoszeń można posłużyć się właśnie nadmienioną frazą posada za granica, albo też wyszczególniać kryteria wyszukiwania do konkretnego zawodu – np. posada kierujący. W ten sposób łagodzimy listę owoców do tych najwybitniej adekwatnych, najpiękniej współbrzmiących wskazanemu pytaniu.

 • Praca w Niemczech na produkcji i magazynie

  przez dn. 13 lutego 2014 - 0 Komentarze

  Najczęściej ogłoszenia zatrudnienia w Niemczech bez znajomości języka to takie, które dotyczą zwykłych prac w halach fabrycznych czy na budowlach. Raczej dotyczy to położeń, gdzie nie ma się związku z ludźmi, czyli ogólnie język nieodzowny nie jest. Równocześnie trzeba wspominać o tym, że nawet w takich przykładach komunikatywna znajomość języka niemieckiego jest opasłym plusem, gdyż […]

 • Anglia praca w produkcji bez języka to tylko marzenia

  przez dn. 14 lutego 2014 - 0 Komentarze

  Mnogość brytyjskich pracodawców żąda zacnej biegłości języka angielskiego, dlatego warto wcześniej pomyśleć o kursie lingwistycznym. Przy usiłowaniach zatrudnienia użyteczne będą akty, zeznania, wszelakie papiery testujący wygrane kwalifikacje a także zdolności – przełożone na język angielski.

 • Aktualne oferty pracy w Norwegii 2014

  przez dn. 15 lutego 2014 - 0 Komentarze

  Podsumowując – robota wakacyjna w Norwegii może wyrazić się nieszablonowo profitowa zarówno dla studentów, jak także osobowości przeszukujących zatrudnienia eksperymentalnej za granicą. Posada dłuższa niż 3 miesiące przyciąga za sobą formalności wiązane z pozwalaniem na prace i pobyt.