Witaj, gość! [ Zarejestruj się | Zaloguj się

Praca przy zbiorach w Niemczech 2015? To się bardzo opłaca!

Bez kategorii 17 października 2014

Niemcy nadal przebywają jednym z kardynalnych nurtów wyjazdów zarobkowych naszych krajanów. Niezgoda tylko, że mnogość z tych wyjazdów to niestety posada „na czarno” co wiąże się najczęściej z niedoborem jakichkolwiek uprawnień pracowniczych, zabezpieczenia i niższą gażą. Robota bez upoważnienia staje się coraz mniej zyskowna ze względu na to, że jest ona od 1 sierpnia 2004 roku zagrożona karą więzienia i dużą grzywną. Ocenia się, że obecnie legalnie operuje w Niemczech co najmniej kilkaset tysięcy Polaków. Trudno jest uznać ilu czyni to nieprawnie, jakkolwiek szacunki komunikują nawet o milionie pracowników z Polski w czasie okresu letniego. Ogłoszenia pracy w Niemczech można znaleźć na stronie niemcy.praca123.eu.

W Niemczech na warunki pracy na pewno nikt nie będzie lamentował. W odróżnieniu od chociażby Polski – Niemcy ogromniejszą obserwację przykładają do uprawnienia robotnika jak również do jego przepychu zatrudnienia. Nasi zachodni sąsiedzi tkwią także o silną powagę do kurateli towarzyskiej. Wystarczy napomknąć, że obręb nad Odrą emituje na uwagę towarzyską prawie najwięcej w całkowitej europie, drukami na ochronę przekracza ich tylko Szwecja. Niemcy praca sprzątanie jako obręb rozwijany przekazują potencjalnemu pracownikowi też poręczną infrastrukturę drogową i komunikacyjną, każde gusty, autokary kursują zgodnie z układem. Jednym słowem wygodę żywota w Niemczech stoi na bardzo strzelistym poziomie, dlatego na pewno bardzo żwawo zaaklimatyzujemy się w Niemczech.

Skoro jest tak porządnie, co nas zatrzymuje? O ile rewidujące podwładnego kontrahent z Berlina wie już, że Polaka, który „ma fach w ręku” nie zatrudni za najniższe wykonalne zapłaty, to ze znajomością języka ustawicznie bardzo słabo u majstra z Polski. I, co gorsza sytuacja nie przerobiła się właściwie od momentu otwarcia tamtejszego rynku zatrudnienia, mimo że Niemcy są rozpatrywane za obszar o najmniejszej liczbie zawad w zatrudnianiu obcokrajowców – deficyt np. regulacji prawnych, które limitowałyby ich figurę. Faktem jest, że fachmani miernego szczebla muszą zniesień dość długą ulicę, nim ich certyfikaty i prawa będą honorowane na pewni z niemieckimi, lecz i ta strategia zostanie w tym roku trochę uproszczona.

Niestety w Niemczech nie ze każdymi dogadamy się po angielsku dlatego potrzebny do podjęcia oferty pracy 2015 będzie nam język niemiecki. Warto zawczasu nim wyjedziemy z Polski przygotować sobie przekładania wszelkich papierów i dyplomów które ulżą nam w następnym staraniu się o prace w Niemczech. Aby podjąć słuszną prace będziemy także musieli mieć pytanie od pracodawcy, który oświadczy iż zamierza nas zatrudnić. Pod żadnym pretekstem nie doradzamy bawić zatrudnienia „na ciemno” w Niemczech! Więcej niuansów dotyczących kwestii złączonych z zatrudnieniem cechujemy w odcinku „formalności”.

 

Linki sponsorowane

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

 • Jak nie dać się oszukać?

  przez dn. 18 listopada 2012 - 0 Komentarze

  Uczciwe agencje pośrednictwa pracy Jeśli zamierzasz wyjechać do pracy w za granicę i szukasz pośrednika, lub znalazłeś w internecie ciekawe oferty pracy, jednak wydają Ci się podejrzane? Miej się na baczności! Dobra agencja pracy wysyłająca pracowników za granicę po pierwsze powinna posiadać certyfikat wydany przez marszałka województwa, na terenie którego agencja pracy świadczy swoje usługi, […]

 • Oferty pracy za granicą bez języka, czy to możliwe?

  przez dn. 13 lutego 2014 - 0 Komentarze

  Szukając tego rodzaju ogłoszeń można posłużyć się właśnie nadmienioną frazą posada za granica, albo też wyszczególniać kryteria wyszukiwania do konkretnego zawodu – np. posada kierujący. W ten sposób łagodzimy listę owoców do tych najwybitniej adekwatnych, najpiękniej współbrzmiących wskazanemu pytaniu.

 • Praca w Niemczech na produkcji i magazynie

  przez dn. 13 lutego 2014 - 0 Komentarze

  Najczęściej ogłoszenia zatrudnienia w Niemczech bez znajomości języka to takie, które dotyczą zwykłych prac w halach fabrycznych czy na budowlach. Raczej dotyczy to położeń, gdzie nie ma się związku z ludźmi, czyli ogólnie język nieodzowny nie jest. Równocześnie trzeba wspominać o tym, że nawet w takich przykładach komunikatywna znajomość języka niemieckiego jest opasłym plusem, gdyż […]

 • Anglia praca w produkcji bez języka to tylko marzenia

  przez dn. 14 lutego 2014 - 0 Komentarze

  Mnogość brytyjskich pracodawców żąda zacnej biegłości języka angielskiego, dlatego warto wcześniej pomyśleć o kursie lingwistycznym. Przy usiłowaniach zatrudnienia użyteczne będą akty, zeznania, wszelakie papiery testujący wygrane kwalifikacje a także zdolności – przełożone na język angielski.

 • Aktualne oferty pracy w Norwegii 2014

  przez dn. 15 lutego 2014 - 0 Komentarze

  Podsumowując – robota wakacyjna w Norwegii może wyrazić się nieszablonowo profitowa zarówno dla studentów, jak także osobowości przeszukujących zatrudnienia eksperymentalnej za granicą. Posada dłuższa niż 3 miesiące przyciąga za sobą formalności wiązane z pozwalaniem na prace i pobyt.