Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

Praca przy zbiorach w Niemczech 2015? To się bardzo opłaca!

| Bez kategorii | 17 października 2014

Niemcy nadal przebywają jednym z kardynalnych nurtów wyjazdów zarobkowych naszych krajanów. Niezgoda tylko, że mnogość z tych wyjazdów to niestety posada „na czarno” co wiąże się najczęściej z niedoborem jakichkolwiek uprawnień pracowniczych, zabezpieczenia i niższą gażą. Robota bez upoważnienia staje się coraz mniej zyskowna ze względu na to, że jest ona od 1 sierpnia 2004 roku zagrożona karą więzienia i dużą grzywną. Ocenia się, że obecnie legalnie operuje w Niemczech co najmniej kilkaset tysięcy Polaków. Trudno jest uznać ilu czyni to nieprawnie, jakkolwiek szacunki komunikują nawet o milionie pracowników z Polski w czasie okresu letniego. Ogłoszenia pracy w Niemczech można znaleźć na stronie niemcy.praca123.eu.

W Niemczech na warunki pracy na pewno nikt nie będzie lamentował. W odróżnieniu od chociażby Polski – Niemcy ogromniejszą obserwację przykładają do uprawnienia robotnika jak również do jego przepychu zatrudnienia. Nasi zachodni sąsiedzi tkwią także o silną powagę do kurateli towarzyskiej. Wystarczy napomknąć, że obręb nad Odrą emituje na uwagę towarzyską prawie najwięcej w całkowitej europie, drukami na ochronę przekracza ich tylko Szwecja. Niemcy praca sprzątanie jako obręb rozwijany przekazują potencjalnemu pracownikowi też poręczną infrastrukturę drogową i komunikacyjną, każde gusty, autokary kursują zgodnie z układem. Jednym słowem wygodę żywota w Niemczech stoi na bardzo strzelistym poziomie, dlatego na pewno bardzo żwawo zaaklimatyzujemy się w Niemczech.

Skoro jest tak porządnie, co nas zatrzymuje? O ile rewidujące podwładnego kontrahent z Berlina wie już, że Polaka, który „ma fach w ręku” nie zatrudni za najniższe wykonalne zapłaty, to ze znajomością języka ustawicznie bardzo słabo u majstra z Polski. I, co gorsza sytuacja nie przerobiła się właściwie od momentu otwarcia tamtejszego rynku zatrudnienia, mimo że Niemcy są rozpatrywane za obszar o najmniejszej liczbie zawad w zatrudnianiu obcokrajowców – deficyt np. regulacji prawnych, które limitowałyby ich figurę. Faktem jest, że fachmani miernego szczebla muszą zniesień dość długą ulicę, nim ich certyfikaty i prawa będą honorowane na pewni z niemieckimi, lecz i ta strategia zostanie w tym roku trochę uproszczona.

Niestety w Niemczech nie ze każdymi dogadamy się po angielsku dlatego potrzebny do podjęcia oferty pracy 2015 będzie nam język niemiecki. Warto zawczasu nim wyjedziemy z Polski przygotować sobie przekładania wszelkich papierów i dyplomów które ulżą nam w następnym staraniu się o prace w Niemczech. Aby podjąć słuszną prace będziemy także musieli mieć pytanie od pracodawcy, który oświadczy iż zamierza nas zatrudnić. Pod żadnym pretekstem nie doradzamy bawić zatrudnienia „na ciemno” w Niemczech! Więcej niuansów dotyczących kwestii złączonych z zatrudnieniem cechujemy w odcinku „formalności”.

 

Linki Sponsorowane

Odpowiedz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.