Witaj, gość! [ Zarejestruj się | Zaloguj się

Praca w Niemczech traci sens – zyskuje Skandynawia

Bez kategorii 13 lutego 2014

Które produkcje przeprowadzają Polacy za ojczyzną w Niemczech? Polacy są chętnie zajmowani do robót budowlanych, do pracy w rolnictwie, a także do prac w gastronomii i hotelarstwie. Posada w rolnictwie w Niemczech to głównie robota przy szeregach słodkich owoców typu truskawki, warzyw wariantu szparagi, czy rodzaju ogórki. Współcześnie wytrwa sezon na model na wiśnie i zaczyna się sezon zbiorów jabłek. Agencje pośrednictwa pracy są także porządnym rodzajem na wydobycie zatrudnienia dam pracę w Niemczech. Należy jednak wspominać, że aresztują one dla siebie część twojego nagrodzenia, jako taryfę za pośrednictwo w wykryciu pracodawcy. Agencje szukają najczęściej pracowników do pracy zastępczej, jednakże może to być niewściekłą odskocznią do dosięgania całego etatu.

Współcześnie Niemcy praca sezonowa jest teoretycznie nieodpowiedzialna dla naszych obywateli jednakże wystarczy wykonać pewne formalności, po których można ubiegać się o pozwolenie na robotę w Niemczech. Możemy też poczekać do roku 2011 kiedy to Niemcy ostatecznie już otworzą swój rynek zatrudnienia dla pracowników z za egzotycznej granicy. Jednakże, komu życzyłoby się czknąć, kiedy już teraz zatrudnienie jest tak naprawdę prawdopodobne?

Niemniej jednakże lista ta daje pewne rozeznanie kto ma największe szanse na znalezienie słusznej zatrudnienia w Niemczech. W przemyśle budowlanym przeszukiwani są przede wszelkim pracownicy wykwalifikowani: murarze, stolarzów, cieśle, hydraulicy, malarze, tokarze, ślusarze… Robota czeka także w rolnictwie gdzie konieczność głównie podwładnych przelotnych do zespołu cytrusów, warzyw a także rzadziej kwiatów. Niemcy dam pracę to taki kraj, jak każdy różny, jednakże szukając zatrudnienia musimy mieć na aspekcie że popyt na pracowników zależy od filii. To że wykryjemy wiele ogłoszeń pracy ma w tym przypadku ogromne znaczenie. Też doktorowie nie pozostaną odroczeni z kwitkiem Niemcy bardzo chętnie zatrudniają Polskich fachmanów w szczególności jeśli wyśmienicie komunikują po niemiecku. Niemcy jako obręb rozwijany wymagają też fachowców od mechanik komputerowych, programistów, dysponentów, pracowników help-desków itp. Fachowym hitem eksportowym wyrazili się natomiast Polacy fryzjerzy którzy rzeczywiście zostali wchłonięci przez rynek niemiecki.

W Niemczech średnia stawka na godzinę wynosi brutto 19 euro. Nie jest tajemnicą, ze przychody we egzotycznej części obrębu są w dalszym przeciągu znacznie niższe. Mimo, że poziom pensyj praktycznych w powstaje, dywergencje w poziomie spełnień pojedynczych landów są spore. Według statystyk, najwyższe odpłacenie otrzymuje się nie na Bawarii jak przybiera większość czytających niniejszy tekst, jednak w Hamburgu. Na innym obszarze plasuje się Hesja ze przeciętnym zadowoleniem 21 euro. Pocieracie obszary absorbuje Badenia – Wirtembergia, gdzie średni zysk to 20 euro na godzinę.

 

Linki sponsorowane

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

 • Jak nie dać się oszukać?

  przez dn. 18 listopada 2012 - 0 Komentarze

  Uczciwe agencje pośrednictwa pracy Jeśli zamierzasz wyjechać do pracy w za granicę i szukasz pośrednika, lub znalazłeś w internecie ciekawe oferty pracy, jednak wydają Ci się podejrzane? Miej się na baczności! Dobra agencja pracy wysyłająca pracowników za granicę po pierwsze powinna posiadać certyfikat wydany przez marszałka województwa, na terenie którego agencja pracy świadczy swoje usługi, […]

 • Oferty pracy za granicą bez języka, czy to możliwe?

  przez dn. 13 lutego 2014 - 0 Komentarze

  Szukając tego rodzaju ogłoszeń można posłużyć się właśnie nadmienioną frazą posada za granica, albo też wyszczególniać kryteria wyszukiwania do konkretnego zawodu – np. posada kierujący. W ten sposób łagodzimy listę owoców do tych najwybitniej adekwatnych, najpiękniej współbrzmiących wskazanemu pytaniu.

 • Praca w Niemczech na produkcji i magazynie

  przez dn. 13 lutego 2014 - 0 Komentarze

  Najczęściej ogłoszenia zatrudnienia w Niemczech bez znajomości języka to takie, które dotyczą zwykłych prac w halach fabrycznych czy na budowlach. Raczej dotyczy to położeń, gdzie nie ma się związku z ludźmi, czyli ogólnie język nieodzowny nie jest. Równocześnie trzeba wspominać o tym, że nawet w takich przykładach komunikatywna znajomość języka niemieckiego jest opasłym plusem, gdyż […]

 • Anglia praca w produkcji bez języka to tylko marzenia

  przez dn. 14 lutego 2014 - 0 Komentarze

  Mnogość brytyjskich pracodawców żąda zacnej biegłości języka angielskiego, dlatego warto wcześniej pomyśleć o kursie lingwistycznym. Przy usiłowaniach zatrudnienia użyteczne będą akty, zeznania, wszelakie papiery testujący wygrane kwalifikacje a także zdolności – przełożone na język angielski.

 • Aktualne oferty pracy w Norwegii 2014

  przez dn. 15 lutego 2014 - 0 Komentarze

  Podsumowując – robota wakacyjna w Norwegii może wyrazić się nieszablonowo profitowa zarówno dla studentów, jak także osobowości przeszukujących zatrudnienia eksperymentalnej za granicą. Posada dłuższa niż 3 miesiące przyciąga za sobą formalności wiązane z pozwalaniem na prace i pobyt.